Audi Cup
0

Povreda Owena zabrinula Fergusona

Nogometaši Manchester Uniteda poraženi su u finalu pripremnog turnira Audi Cupa od Bayern Münchena 7-6 nakon jedanaesteraca.

Ipak, više od poraza trenera Uniteda Alexa Fergusona zabrinula je povreda napadača Michaela Owena iz 22. minute.

Owen je sjajno proigrao Paul Scholes i gurno ga u priliku za gol, kada ga je Martin Demichelis “srezao” uklizavanjem đonom u gležanj lijeve noge. Da je to bila takmičarska utakmica Demichelis bi dobio crveni karton, a ovako se izvukao s tek opomenom.

Owen je nakon grubog starta nastavio igru, ali je njegov izraz lica sugerisao da osjeća bol u gležnju. Na kraju je Owen zamijenjen u 78. minuti, kada je umjesto njega ušao Wayne Rooney.

U Unitedu se nadaju da povredama sklon Owen neće imati težih posljedica nakon ovog starta, te da će biti spreman za početak nove sezone koju United i službeno otvara utakmicom Community Shielda protiv Chelseaja 9. avgusta, a prvu prvenstvenu utakmicu igra 16. avgusta protiv Birminghama.