Serie A
0

Povratak Beckhama, Milan "potopio" Genou

U posljednjoj utakmici 18. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na San Siru s uvjerljivih 5-2 pobijedio Genou i tako vratio na kratko izgubljeno drugo mjesto na tabeli.

Od početka je za Milan započeo David Beckham (igrao do 76. minute), engleski reprezentativac koji je stigao u redove “rossonera” na posudbu iz Los Angeles Galaxyja kao i prošle sezone, te je toplo pozdravljen na San Siru u prvoj utakmici u drugom mu mandatu.

Što se same utakmice tiče, Milan je bio puno bolja momčad na travnjaku, a u prilog su mu išla i čak tri dosuđena jedanaeetrca. Tako je domaćin sjajnu priliku za vodstvo imao već u 13. minuti nakon što je Massimo Ambrosini iznudio jedanaesterac, ali je Ronaldinhov udarac zaustavio Marco Amelia.

Genoa je brzo kaznila Milanov promašaj i u 25. minuti nakon lijepog ubacivanja Rodriga Palacija s desne strane glavom je zabio Giuseppe Sculli za 0-1. Do kraja poluvremena ipak Milan uspjeva preokrenuti rezultat. Prvo je nakon novog iznuđenog Ambrosinijevog jenaesterca s bijele tačke bio precizan Ronaldinho, da bi potom zabio i Thiago Silva nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju.

U nastavku je Genou dokrajčio njezin bivši igrač Marco Borriello dvama golovima. Sjajni je napadač zabio tako već četvrtu uzastopnu utakmicu na San Siru i došao je do brojke od šest golova u Seriji A ove sezone. Peti gol za “rossonere” zabio je Klaas-Jan Huntelaar iz penala koji je prethodno izborio Ronaldinho.

Serie A, 18. kolo:

Milan – Genoa 5-2 (Ronaldinho 32-11m, Thiago 38, Borriello 48, 60, Huntelaar 74-11m / Sculli 25, Suazo 79) Atalanta - Napoli 0-2 (Quagliarella 7, Pazienza 58)

Bari - Udinese 2-0 (Meggiorini 5, Barreto 68) Cagliari - Roma 2-2 (Conti 90, Lopez 90+2, Pizarro 52, Perrotta 65) Catania - Bologna 1-0 (Spolli 81) Lazio - Livorno 4-1 (Floccari 48, 55, Rocchi 72, Kolarov 90-11m / Bergvold 7) Parma - Juventus 1-2 (Amoruso 25 / Salihamidžić 3, Castellini 39-ag) Sampdoria - Palermo 1-1 (Cassano 42 / Cavani 41) Siena - Fiorentina 1-5 (Maccarone 84-11m / Kroldrup 5, Santana 29, Gilardino 37, 66, Mutu 79) Chievo - Inter 0-1 (Balotelli 12)

1. Inter 18 13 3 2 37-14 42
  2. Milan 17 10 4 3 28-19 34
  3. Juventus 18 10 3 5 32-22 33
  4. Napoli 18 8 6 4 28-24 30
  5. Roma 18 8 5 5 29-24 29
  6. Parma 18 8 4 6 23-24 28
  7. Fiorentina 17 8 3 6 23-16 27
  8. Bari 17 7 6 4 21-15 27