Premijer liga BiH
0

Potop Rođenih na Koševu, Sarajevo slavilo 4:1

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
Odigrana je i posljednja subotnja utakmica šestog kola BH Telecom Premijer lige BiH. Sarajevo je na domaćem terenu slavilo više nego ubjedljivu pobjedu na Veležom, rezltat je bio 4:1.
Velež je u samom startu pokazao da se nije došao braniti, ali je Sarajevo ipak pokazalo nadmoć. Belošević je u 16. minuti iz slobodnog udarca postigao prelijep pogodak za vodstvo Sarajeva, a potom su se golovi počeli nizati.

Domaći su u 28. minuti povisili na 2:0 golom Hadžića. Da smanji prednost domaćih Velež je imao stopostotnu priliku u 30. minuti, ali Bandović brani. Prvo poluvrijeme je završeno ubjedljivim vodstvom Bordo tima, nakon što je Veležu dosuđen penal. Bobić je srušio Hadžića, a potom je Belošević ponovo bio precizan sa bijele tačke za 3:0.

U nastavku susreta Sarajevo je potvrdilo prednost. Za "potop" Rođenih pobrinuo se Čomor već na početku drugog poluvremena, ali ni gosti nisu odustajali.

Posljednjih nekoliko minuta susreta Velež je igrao napadački, što im je donijelo gol u 87. minuti. Strijelac počasnog pogotka za goste bio je Hebibović. Konačan rezultat bio je 4:1 u korist Sarajeva.