Wwin liga BiH
1

Tok utakmice: Posušje - Željezničar 1:0

H. H.
Detalji s utakmice između Posušja i Željezničara (Foto: HŠK Posušje) (Foto: Klix.ba)
U 27. kolu WWin lige Bosne i Hercegovine na stadionu Mokri Dolac sastali su se Posušje i Željezničar, a tekstualni prijenos mogli ste uživo pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Posušje - Željezničar 1:0

90+3' - Još dvije minute...

90' - Igrat će se pet minuta sudijske nadokande.

87' - Udarac Mekića iz velike udaljenosti ide pored gola.

84' - Vrlo malo je do kraja, Posušje pred velikom pobjedom.

80' - Još deset minuta do isteka regularnog dijela utakmice.

74' - Sada je Haračić zakasnio na ubačaj Drlje.

71' - Krpić je pogodio prečku! Radovac je sjajno ubacio, a centarfor Plavih je glavom uzdrmao okvir gola.

65' - Udarac Mekića je izblokiran i otišao je u korner. Nakon gužve, Selimović se nije najbolje snašao. Zatim je šutirao i Cavnić, ali pored gola.

63' - Cavnić je zaradio žuti karton u redovima Željezničara.

58' - Bismark je pokušao glavom, ali pored gola.

54' - Trostruka izmjena u Željezničaru. Van terena su Radinović, Amoah i Karić, a ušli su Drljo, Bismark i Radovac.

50' - Štilić je pokušao glavom nakon ubačaja Boljevića, ali šutirao je pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Erick je izašao, a u igri je Bešlić.

Kraj prvog poluvremena

45' - Igrat će se još dvije minute sudijske nadokande.

39' - Kakva šansa za Željezničar! Nakon kornera Krpić je bio sam na sedam-osam metara, ali je glavom šutirao pored gola.

36' - Plavi i dalje imaju terensku nadmoć, ali sve to izgleda dosta bezidejno.

28' - Plavi napadaju s igračem više, ali domaći igraju čvrsto i organizovano.

23' - Štilić je dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali preko gola.

18' - Galić je odbranio penal Krpića! Kapiten Željezničara je slabo šutirao po sredini gola.

16' - Penal za Željezničar i crveni karton za Posušje! Lučić je srušio Boljevića i sudija Džemidžić ga je isključio.

Posušje - Željezničar 1:0 (Rozić 13')

13' - GOOOOOOOOOL! Posušje vodi golom Rozića. Nakon lijepe akcije po lijevoj strani, Rozić je sjajno šutirao i pogodio.

8' - U ovim trenucima na stadion ulaze i navijači Željezničara. Plavi su izveli korner, ali bez opasnosti.

4' - Posušaci su bolje ušli u utakmicu i više atakuju na startu susreta.

1' - Počela je utakmica na Mokrom Docu.

17:55 - "Ekipa je odradila dobar posao, morali smo kompenzirati dva igrača na terenu i to je iscrpilo dosta snage. Momci su obavili dobru regeneraciju, danas imamo još jedan trening i putujemo prema Posušju. Ekipa funkcionira, imamo energiju, imamo želju i moramo pokazati kvalitet. Bodovi su nam važni, moramo postaviti taktiku ekipe da odgovori kvalitetu Posušja i da naše dobre strane stavimo u prvi plan. Falit će nam Hiroš i Cocalić, moramo to kompenzirati i mislim da ćemo sa dosta energije uzeti bodove koji nam trebaju", poručio je trener Željezničara Bruno Akrapović u najavi današnje utakmice.

17:50 - Željo traži bodove spasa i eventualno osvajanje nova tri boda donijelo bi mirnije dane na Grbavicu. Ipak, neće biti lako jer je Posušje tim u najboljoj formi u Wwin ligi BiH trenutno te na osam posljednjih utakmica nema poraza. Posušje bi eventualnim trijumfom najavilo borbu za Evropu u posljednjem dijelu sezone.

17:45 - Poznati su i sastavi timova:

Posušje: Galić, Vrgoč, Rozić, Kamenar, Stapić, Joao Erick, Marić, Hanuljak, Pavković, Lučić, Boban.

Željezničar: Muftić, Radinović, Cavnić, Krpić, Mekić, Štilić, Karić, Boljević, Galić, Amoah, Selimović

17:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos susreta 27. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u kojem se sastaju Posušje i Željezničar. Susret se igra na stadionu Mokri Dolac s početkom u 18 sati.