Wwin liga BiH
60

Posušje nakon 16 godina pobijedilo Široki Brijeg, borba za Evropu dobija još jednog učesnika

N. M.
Nogometaši Posušja nastavili su sa fantastičnim partijama ovog proljeća, a danas su u 23. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine savladali Široki Brijeg s minimalnih 1:0.

Tako je Posušje stiglo do četvrtog trijumfa u posljednih pet mečeva u domaćem šampionatu i definitivno se uključuje u borbu za mjesta na tabeli koja vode u Evropu.

Interesantno je i da je to prva pobjeda Posušja nad Širokim Brijegom nakon 2007. godine.

Bolje je Posušje ušlo u utakmicu i prijetilo je već u 4. minuti preko Lučića, a onda je uslijedilo dugo zatišje.

Prekinula ga je bomba Kuprešaka iz slobodnjaka, iznenadio je golmana Posušja, ali stativa spašava domaćina.

Na drugoj strani je tada uslijedio kontranapad, nakon kojeg Leonardo Petrović pogađa za vodstvo Posušja od 1:0. Loše su reagovali igrači Širokog na primljeni gol pa je ubrzo Posušje moglo i do drugog, ali Gabrijel Boban je bio sebičan i upropastio jednu šansu.

U drugom poluvremenu gledali smo borbenu utakmicu, ali izostale su prave šanse pa tako i pogoci.

Do kraja je ostalo 1:0 za Posušje, koje se s tri boda odvojilo na tabeli upravo od Širokog Brijega i priključilo se borbi za Evropu sa Slogom, Veležom i Sarajevom.

Trenutno je tim s Mokrog Doca šestoplasiran sa 33 boda, a trećeplasirana Sloga ih ima pet više. Široki Brijeg je sedmi na tabeli sa 28 bodova.