0

Postignuto pet pogodaka: Empoli slavio u Bologni

Piše: Edin Isanović
Bologna je u okviru 17. kola Serie A na svom terenu dočekala Empoli. Meč je na kraju završen pobjedom gostiju od 3:2.

Empoli dolazi u vodstvo golom Pucciarellija u 24. minuti. Poravnao je Brienza u 36. minuti.

Maccarone tri minute prije kraja prvog dijela ponovo donosi prednost gostima, ali je Destro poravnao na 2:2 u posljednjim trenucima prvog dijela. Tim rezultatom otišlo se na odmor. Prvih 45 minuta ponudilo je sjajan nogomet u Bologni. Gledatelji su mogli vidjeti četri pogotka i mnogo lijepih akcija.

U nastavku Empoli po treći put dolazi u vodstvo u 49. minuti. Strijelac prvog gola za goste sada je preuzeo ulogu asitenta. Sjajno je centrirao loptu za Maccaronea koji glavom matira Mirantu za 2:3.

Domaći su nakon toga krenuli po izjednačenje. Igrao se 80. minut kada je Destro pogodio prečku.

Iako je Bolognia stvorila nekoliko prilika pred golom gostiju, nisu uspjeli stići do poravnanja.

Empoli je četvrtim trijumfom u nizu stigao do 27 boda i približio se gornjem domu. S druge strane, Bologna ostaje na 13. mjestu sa 19 osvojenih bodova.