Kvalifikacije za SP2010
0

Portugalci pucali 35 puta i uzeli samo bod

Nogometaši Švedske najviše su profitirali u subotnjim dvama dvobojima prve skupine europskih kvalifikacija za SP. Pobijedili su Mađarsku u Budimpešti 2-1 golom Zlatana Ibrahimovića.

Ponovno su bizarnu utakmicu odigrali Portugalci, ovaj put kod vodećih Danaca u Kopenhagenu. Završilo je 1-1, a igrači Carlosa Queiroza proveli su cijelu utakmicu pred 16-ercem danskog golmana Andersena. Ispucali su prema golu 35 udaraca naspram sedam Danaca! Odnos udaraca u okvir gola bio je 12-1 za Portugalce.

Da sve bude još gore, mogli su Portugalci i izgubiti. Vodili su domaći pogotkom Arsenalova napadača Niklasa Bendtnera iz 42. minute sve do 86. minute. Zabio je 21-godišnji centarfor nakon sjajnog primanja lopte prsima, raspucavši prema golu prije no što je ona pala na tlo.

Nakon silnih pokušaja na 1-1 je izjednačio Brazilac Liedson (32), koji je u ovoj utakmici debitirao za Portugal nakon što je Queiroz zatražio njegovo državljanstvo. Napadač Sportinga u poluvremenu je zamijenio Tiaga.

Zlatan Ibrahimović donio je Šveđanima velika tri boda na gostovanju u Budimpešti zabivši za konačnih 2-1 u četvrtoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.