16

Portugal se spasio blamaže protiv Luksemburga, Turska prokockala veliko vodstvo

H. H.
Ronaldu je ovo bio 103. gol u reprezentativnom dresu (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezezentacija Portugala savladala je kao gost Luksemburg rezultatom 3:1 u okviru 3. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Ipak, domaćin je pružio sjajan otpor i senzacionalno je poveo golom Rodriguesa u 30. minuti. Luksemburg je vodio sve do sudijske nadokande prvog dijela, ali je Jota uspio da poravna i na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Aktuelni evropski prvak blamaže se spasio u nastavku meča. Cristiano Rolando je u 51. minuti iskoristio dobar ubačaj Cancela s desne strane i pogodio je za 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Palhinha deset minuta prije kraja.

U grupi G sjajan meč su odigrale Turska i Latvija, a na kraju je bilo 3:3 (Karaman 2', Calhanoglu 33', Yilmaz 52' pen. / Savalnieks 35', Uldrikis 58', Ikaunieks 78'). Turci su u dva navrata imali prednost od dva gola, ali Latvijci se nisu predavali i iznenadili su favorizovane domaćine.

U istoj grupi Norveška je kao gost pobijedila Crnu Goru sa 1:0, a jedini gol postigao je Sorloth u 35. minuti, dok je Nizozemska sa 7:0 razbila Gibraltar (Berghuis 42', De Jong 55', Depay 61', 89', Wijnaldum 62', Malen 64', Van de Beek 86').

Grupa A

Luksemburg - Portugal 1:3 (Rodrigues 30' / Jota 45', Rolando 51', Palhinha 80')

Grupa G

Turska - Latvija 3:3 (Karaman 2', Calhanoglu 33', Yilmaz 52' pen. / Savalnieks 35', Uldrikis 58', Ikaunieks 78')

Crna Gora - Norveška 0:1 (Sorloth 35')

Gibraltar - Nizozemska 0:7 (Berghuis 42', De Jong 55', Depay 61', 89', Wijnaldum 62', Malen 64', Van de Beek 86')