6 pogodaka na meču
235

Portugal rutinski savladao Srbiju u Beogradu

E. B.
Nogometaši Srbije izgubili su kod kuće od selekcije Portugala rezultatom 4:2 u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Portugalci su opravdali status favorita na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu i zabilježili su prvu pobjedu u kvalifikacijama nakon dva vezana remija, dok je Srbija upisala drugi poraz.

Portugal je poveo u 42. minuti nakon velike greške golmana Srbije Marka Dmitrovića koji je ispustio loptu prilikom centaršuta, a William Carvalho se najbolje snašao u petercu i poslao je u gol za 1:0.

Goncalo Guedes je u 58. minuti povisio na 2:0, a Nikola Milenković je deset minuta kasnije smanjio na 2:1.

Na 3:1 povisio je Cristiano Ronaldo u 80. minuti susreta, a potom je Aleksandar Mitrović u 85. pogodio za 3:2. Konačnih 4:2 postavio je Bernardo Silva samo minutu kasnije.