Nakon produžetaka
35

Portugal nakon preokreta savladao Meksiko i osvojio treće mjesto na Kupu konfederacija

(Foto: EPA)
Reprezentativci Portugala osvojili su treće mjesto na Kupu konfederacija nakon što su danas savladali selekciju Meksika rezultatom 2:1.

U oba tabora vladalo je razočarenje nakon ispadanja u polufinalu te su u sastavima bile brojne promjene. Naravno, Portugal je imao znatno veći hendikep jer je selektor Santos dao slobodno Ronaldu.

Portugal je u prvom poluvremenu dominirao, imao veći posjed lopte, stvorio veliki broj šansi i izveo mnoštvo kornera, ali nisu uspjeli doći do gola.

Najveću priliku je imao Silva u 16. minuti kada mu je Ochoa odbranio penal, koji je ranije skrivio Marquez.

Kazna za sve promašaje je stigla na otvaranju drugog poluvremena kada je Neto postigao autogol za vodstvo Meksika.

Slično kao i u prvom poluvremenu, Portugal je do kraja meča imao inicijativu i veliki broj prilika, a nagrada za trud stigla je u 91. minuti kada se u šesnaestercu nakon asistencije Quaresme sjajni snašao Pepe i odveo utakmicu u produžetke.

Brojna uzbuđenja u nastavku susreta otvorio je pobjednički gol Silve s penala u 104. minuti za konačnih 2:1. Dvije minute kasnije desni bek Portugala Semedo je zaradio drugi žuti karton, a ubrzo mu se revanširao Jimenez pa su obje ekipe meč okončale s igračem manje.