Premiership
0

Portsmouth preokrenuo protiv Sunderlanda

U posljednjoj utakmici pretposljednjega, 37. kola engleske nogometne lige Portsmouth je na svom Fratton Parku pobijedio Sunderlanda 3-1.

Gosti su dominirali tokom utakmice i poveli nakon sat vremena igre, no ubrzo su primili tri pogotka. Time su propustili učvrstiti poziciju u opasnoj zoni, a eventualnom pobjedom i osigurati opstanak. Ovako su ostali na dohvatu 17-plasiranom Hull Cityju i 18-plasiranom Newcastle Unitedu.

Poveli su igrači Rickyja Sbragije golom Kenwynea Jonesa u 59. minuti. Već minutu potom izjednačio je John Utaka, dok su sva tri boda domaćima donijeli Phillip Bardsley autogolom te Armand Traore golom u 88. minuti.

Loptu u posjedu gosti su imali 58% vremena, a prema golu su pucali čak 24 puta (sedam u okvir) spram devet (dva u okvir) udaraca domaćih. Oba su, međutim, uz autogol završila u mreži Martona Fulopa.

U posljednjem kolu Newcastle će se za opstanak boriti u Birminghamu kod Aston Ville. Hull City dočekuje Manchester Uniteda, a Sunderland Chelsea.