0

Poraz Sarajeva, pobjeda Olimpika u Zenici

Sarajevo-x.com
U sedmom kolu Premijer lige, FK Sarajevo je poraženo od Leotara u Trebinju, dok je veliko iznenađenje priredio Olimpik koji je slavio u Zenici protiv ekipe Čelika.

Leotar je nakon dva poraza od Veleža i Olimpika uspio savladati Sarajevo pogotkom Zečevića. Rezultat je mogao biti i ubjedljiviji da Alaim nije odbranio penal pred kraj meča. Sarajevo je tek drugi put gostovalo ove sezone, a oba puta se kući vraćaju kratkih rukava.

Olimpik je iznenadio u Zenici slavivši rezultatom 1:2. Poveli su golom Ristića iz 38. minute, da bi izjednačio Jackson četiri minute kasnije. Radost Vukovima sa Otoke donije Vidović pogotkom iz 74. minute. Olimpik je zabilježio i drugu pobjedu pod trenerskom palicom Vlatka Glavaša.

Rezultati 7. kolo:

Čelik Zenica - Olimpik Sarajevo 1:2 Laktaši - Travnik 0:0 Leotar - Sarajevo 1:0 Zvijezda - Modriča 0:1 Široki Brijeg - Velež 2:0 Slavija - Borac 0:1

Zrinjski Mostar - Sloboda 2:0

Svoj meč Željezničar i Rudar igraju u 19:00 sati.

1. Borac 7 6 1 0 13:3 18
  2. Velež 7 4 2 1 15:5 14
  3. Široki Brijeg 7 4 1 2 11:6 13
  4. Modriča 7 3 2 2 11:9 11
  5. Olimpik 6 3 1 2 7:11 10
  1. Željezničar 6 2 3 1 5:4 9