Premiership
50

"Pomirenje" u velikom stilu: Mane i Salah donijeli novu pobjedu Liverpoolu

Ekipa Liverpoola upisala je petu ovosezonsku pobjedu u meču 5. kola Premiershipa protiv Newcastlea na svom Anfieldu rezultaom 3:1.
Stvari za aktuelnog prvaka Evrope nisu krenule baš najbolje, a već u sedmoj minuti Svrake su stigle u vodstvo. Strijelac pogotka bio je Willems na asistenciju Atsua.

Liverpool je odmah krenuo po poravnanje, a do prvog gola stižu u 28. minuti kada Mane pogađa za 1:1, da bi isti igrač u 40. minuti postigao svoj drugi gol i donio preokret Redsima pred kraj prvog poluvremena.

Konačnih 3:1 za Liverpool postavio je Salah na asistenciju Firmina u 72. minuti, čime je ekipa Jurgena Kloppa upisala petu pobjedu u ovoj sezoni te su ostali na čelu Premiershipa s maksimalnih 15 bodova.

Liverpool u narednom meču gostuje kod Chelseaja, a kada je u pitanju ekipa Newcastlea, oni su ostali na 16. poziciji sa četiri osvojena boda. U narednom kolu očekuje ih domaći susret protiv Brightona.