Szczęsny junak
0

Poljska nakon penal drame savladala Vels i ostvarila plasman u Njemačku

E. K.
Nogometna reprezentacija Poljske je kao posljednja selekcija ostvarila plasman na Euro u Njemačkoj i to nakon što je poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca savladala Vels rezultatom 5:4.

U regularnih 90 minuta nije bilo pobjednika te se otišlo u dodatnih 30 minuta gdje su Poljaci imali inicijativu i nekoliko kvalitetnih prilika koje nisu iskoristili.

Vrijedi spomenuti da su Velšani ostali s igračem manje u 119. minuti susreta kada je isključen Mepham.

Zatim se pristupilo izvođenju jedanaesteraca gdje je uspješnija bila reprezentacija Poljske i plasirala se na Euro.

Junak je bio golman Poljske Wojciech Szczęsny koji je u posljednjoj seriji odbranio penal Danielu Jamesu i pomogao Poljacima da se plasiraju na završnicu najboljih evropskih selekcija.

Poljska će na Euru u Njemačkoj igrati u grupi D zajedno sa reprezentacijama Nizozemske, Austrije i Francuske.