Majstorija
0

Pogodak vikenda stiže iz Italije: Pogledajte spektakularan gol makazicama u Seriji A

E. K.
Dany Mota (Foto: Screenshot)
Nogometaši Monze su u 28. kolu Serije A pobijedili Genou rezultatom 3:2 uz spektakularan gol Danyja Mote.

Mota je u 18. minuti nakon centaršuta Andree Colpanija pogodio maestralo škaricama i tada udvostručio prednost gostiju.

Gol Mote pogledajte ovdje.

Prethodno je za goste pogodio i kapiten Matteo Pessina u osmoj minuti susreta dok je preostali gol za Monzu djelo Daniela Maldinija. Za domaće su pogodili Albert Gudmundsson i Vitinha.

Nekadašnji bosanskohercegovački nogometni reprezentativac Milan Đurić je na terenu proveo svih 90 minuta, a krajem prvog dijela je dobio i žuti karton.

Monza je sada deseta na tabeli sa 39 bodova dok je Genoa 12. na tabeli sa šest bodova manje iz 28 odigranih susreta.

U sljedećem kolu Monza će na svom terenu dočekati Cagliari dok će Genoa na teško gostovanje kod ekipe torinskog Juventusa.

Rezultat i strijelci:

Genoa - Monza 2:3 (Gudmundsson 52', Vitinha 68' / Pessina 8', Mota 18', Maldini 80')