Brazilska Seria A
0

"Pogodak Ronalda, poraz Corinthiansa"

Nogometaši Nautica od početka su sezone na dnu tabele, a do subote su u brazilskom nogometnom prvenstvu imali samo jednu gostujuću pobjedu, od 17 pokušaja.

No, subota je promijenila niz loših rezultata na strani, te je Nautico u gostima pobijedio favorizirani Corinthians 3-2. Domaćinu nije pomoglo niti što je pogodak zabio Ronaldo, nekada najbolji svjetski nogometaš, niti činjenica da su dvadeset minuta prije kraja imali vodstvo 2-1 i igrača više.

Pogotkom Mineira (38. minuta) je Nautico poveo kod uglednog suparnika, no na začetku drugog dijela je Ronaldo izjednačio, a u 62. minuti je strijelac Nautica (Mineiro) morao izvan terena zbog crvenog kartona. Igrač više je materijaliziran samo osam minuta poslije, no sveopća prednost očito je uspavala domaćina. Bala u 83., pa Ailton u 90. iz jedanaesterca su kreirali obrat.

Ronaldo je, pak, ovim pogotkom došao do brojke od 12 pogodaka u sezoni, te dijeli osmo mjesto tabele strijelaca. Prvi je i dalje Adriano iz Flamenga sa 19 postignutih pogodaka.

Brazilska Serie A, 36. kolo:

Corinthians - Nautico 2-3 (Ronaldo 49, Elias 70 / Mineiro 38, Bala 83, Ailton 90-11m)

Atletico Paranaense - Cruzeiro 1-1 (Marcinho 73 / Silva 90)

Redoslijed: 1. Sao Paulo 62 (-1), 2. Flamengo 60 (-1), 3. Palmeiras 59, 4. Internaciional 56 (-1), 5. Atletico Mineiro 56...