Turska Super liga
104

Pogodak Bajića i dvije asistencije Višće za pobjedu Bašakšehira i sigurno prvo mjesto

Ekipa Bašakšehira upisala je važnu pobjedu u susretu 12. kola turske Super lige, a oni su kao gosti rezultatom 2:1 slavili protiv Rizespora.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a sve vrijedno pomena desilo se u nastavku meča.

Prvo je da Costa u 52. minuti pogodio za vodstvo Bašakšehira, a asistent kod gola bio je bh. reprezentativac Edin Višća kojem je ovo šest asistencija u ovoj sezoni. Bivši igrač Željezničara postigao je i tri pogotka.

Pitanje pobjednika ovog meča i tri boda svojoj ekipi osigurao je još jedan bivši igrač Željezničara Riad Bajić koji pogodak postiže u 64. minuti, čim je postigao treći pogodak u ovoj sezoni, a četvrtu asistenciju upisao je Edin Višća koji ga je sjajno uposlio s desne strane. Jedino što je Rizesport do kraja uspio je utješni pogodak Muriqija iz 79. minute kada je smanjio na 2:1.

Bašakšehir je nakon 12. kola prvi na tabeli Super lige sa 27 bodova, šest više od Yeni Malatyaspora i sedam više od Galatasarayja koji svoj susret 12. kola tek treba odigrati. S druge strane, Rizespor je sa osam osvojenih bodova na dnu tabele.