Nestvarna greška
30

Pogledajte promašaj koji se rijetko viđa: Iskusni napadač Villarreala se obrukao

Trenutak kada je Moreno udario loptu (Foto: Screenshot)
Nogometaši Villarreala pobijedili su na stadionu De la Ceramica u 15. kolu La Lige ekipu Valencije rezultatom 2:1, a osim trijumfa domaćeg tima susret je obilježio i nestvaran promašaj Gerarda Morena.

Naime, već u drugoj minuti utakmice tokom brze akcije domaćeg tima Baena je proigrao potpuno samog Morena na šest metara od protivničkog gola.

Iskusni napadač je šutirao iz prve, ali pored gola iako je bio neometan. Praktično je mogao birati gdje će poslati loptu jer je golman gostiju već bio matiran.

Napadač Villarreala se obrukao, ali se iskupio u posljednjim trenucima prvog poluvremena kada je dugom loptom pronašao Chukwuezea. Nigerijac je reagovao puno bolje od svog saigrača, lijepo je primio loptu i poslao je pored golmana Valensije.

Bio je to pogodak za 1:1 nakon što je Cavani sredinom prvog poluvremena doveo goste u vodstvo.

Domaći su do preokreta i pobjede došli dvije minute prije kraja utakmice kada je pogodio Foythza konačnih 2:1.

Villarreal se sada nalazi na sedmom mjestu La Lige, dok je Valencia na 10. poziciji.