Veliki trijumf Plavih
87

Pogledajte pogotke Željezničara protiv bjeloruskog Dinama za nastavak evropskog puta

E. B.
Nogometaši Željezničara sinoć su u Bakuu pobijedili Dinamo Minsk rezultatom 2:1 u revanš utakmici prvog pretkola Konferencijske lige i tako su sa ukupnih 4:3 prošli dalje.

Željo je poveo u 44. minuti kada je Sačivko postigao autogol nakon sjajnog prodora Jašarevića i ubačaja u peterac ka Amoahu, a u 64. minuti Sedko je iz penala poravnao na 1:1.

Pobjedu Plavima donio je Krpić u 78. minuti na asistenciju jučer sjajnog Jašarevića.

Podsjetimo, utakmica se igrala u Bakuu jer bjeloruske ekipe zbog podrške njihovog predsjednika Lukašenka ruskoj agresiji na Ukrajinu ne mogu igrati na svom terenu.

Ono što je posebno zanimljivo je da će Željezničar i u drugom pretkolu Konferencijske lige igrati jednu utakmicu u Bakuu.

Naime, protivnik Plavima će biti Neftci iz Bakua. Prva utakmica je na rasporedu 27. jula na grbavici, a uzvrat u glavnom gradu Azerbejdžana 3. augusta.