Nije iskoristio poklon
74

Pogledajte nevjerovatan promašaj Australca zbog kojeg su se saigrači hvatali za glavu

Trenutak kada je Wood uputio udarac (Foto: Screenshot)
Nerealan promašaj dolazi iz prvog ranga australskog nogometa, odnosno s utakmice 16. kola tamošnje A-League između Central Coast Marinersa i Sydney FC.

Gosti su uvjerljivo slavili rezultatom 3:1, a trenutak utakmice se dogodio u 28. minuti.

Kod vodstva 3:0 golovima u prvih 20 minuta utakmice, gosti su imali najveću moguću priliku da dodatno povećaju svoje vodstvo.

Naime, štoper domaćina Brian Kaltak je poslao povratno dodavanje prema svom golmanu Dannyju Vukoviću koji na vrhu peterca katastrofalno pogriješio.

Predao je loptu u noge napadača Patricka Wooda, ali 21-godišnji Australac se propisno obrukao.

Upisao je sigurno najveći promašaj u karijeri umjesto da postigne najlakši mogući pogodak.

Inače, Sydney FC se ovom pobjedom popeo na šesto mjesto ligaške tabele s 23 boda u 16 odigranih utakmica, dok su domaćini ostali na drugom te zaostaju pet bodova za vodećim Wellington Phoenixom.