Junak Furije
39

Pogledajte kako je Kepa u 92. minuti nestvarnom odbranom donio Špancima tri boda u Bukureštu

E. B.
Nogometaši Španije sinoć su u Bukureštu savladali Rumuniju rezultatom 2:1 i upisali i petu pobjedu iz isto toliko susreta u kvalifikacijama za Euro 2020. godine.

Sergio Ramos i Paco Alcacer su postigli pogotke za Španiju, no pravi junak Furije bio je golman Kepa Arrizabalaga.

Španski čuvar mreže je sjajno branio tokom čitavog susreta, nije bio krivac za primljeni pogodak koji je postigao Florin Andone, no susret je obilježio fantastičnom reakcijom u samom finišu susreta.

Španci su igrali sa igračem manje od 79. minuti kada je direktan crveni karton dobio Diego Llorente, te je domaća selekcija od tog momenta napravila pravu opsadu Kepinog gola.

U 90+2. minuti susreta nakon ubačaja Ianisa Hagija sa desne strane George Puscas je glavom šutirao sa pet metara, a kada su svi vidjeli loptu u mreži, Kepa je nogom zaustavio njegov udarac i na taj način donio Furiji tri boda.