King nije imao sreće
62

Pogledajte jedan od najvećih promašaja u historiji evropskih kvalifikacija za SP

Norveški napadač Joshua King autor je jednog od najvećih promašaja u historiji evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a on je u meču protiv Latvije u 93. minuti propustio ugurati loptu u praznu mrežu sa svega tri metra.

Pomenuta situacija desila se u jednom od posljednjih napada na meču i to u trenutku kada je pitanje pobjednika bilo odlučeno.

King je u igru ušao samo četiri minute prije toga, a iako mu je saigrač Daehli lijepo asistirao i pripremio "loptu na tacni", njegov lakši dio zadatka pretvorio se u jedan od najvećih promašaja ikada viđenih u evropskim kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Treba reći i to da je King samo nekoliko trenutaka prije ove šanse također imao priliku da postigne gol, ali je glavom sa svega nekoliko metara pogodio stativu.

Ipak, njegov promašaj sigurno neće ostati upamćen kao "koban" jer je Norveška slavila rezultatom 2:0, a golove za pobjedu ovog tima su postigli Haaland s bijele tačke u 20. minuti i Elyounoussi u 66. minuti.