11

Počeo proljetni dio Premijer lige BiH: Radnik s 3:0 savladao Mladost

Utakmicom između Radnika i Mladosti počeo je proljetni dio BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaći tim je nastavio tamo gdje je stao u jesenjem dijelu prvenstva i slavio sa ubjedljivih 3:0.

Prvi gol u 24. minuti postigao je Joco Stokić, koji u jesenjem dijelu prvenstva u dresu Željezničara nije postigao nijedan gol.

Drugi gol je bila Hodžićeva majstorija iz 58. minute, dok je konačan rezultat postavio Obradović u 71. minuti susreta.

Radnik je, barem privremeno, sa 38 bodova preskočio Široki na 3. mjestu, dok je Mladost pala na 9. mjesto sa 26 bodova.

No, iako Radnik igra fantastično ove sezone, zabrinjavajući su uslovi u kojima se utakmica igrala. Osim katastrofalnog terena, koji je donekle razumljiv zbog vremenskih uslova, frapantna je činjenica kako izgleda službeni "semafor".

Osim što dva dječaka ručno stavljaju table s brojevima na limenu plohu, čak su i slova otpala s natpisa "domaći" i "gosti". Pitanje je uopće kako su delegat i glavni sudija meča dozvolili da se utakmica odigra.