Odigrana četiri susreta
4

Počela Prva liga FBiH: Majstorija Zebe u pobjedi Igmana, trijumf Goražda i poraz Rudara

U terminu od 15:00 sati odigrana su prva četiri susreta proljetnog dijela Prve lige Federacije BiH u nogometu.

Igman iz Konjica je na svom terenu slavio protiv Slavena rezultatom 2:0. Prvi gol u drugom dijelu prvenstva postigao je Zajko Zeba u 15. minuti iz slobodnog udarca, na 2:0 povisio je Čubara golom u 83. minuti, da bi Seid Zukić u finišu meča postavio konačnih 3:0.

Ovo je za Igman bila četvrta pobjeda u ovoj sezoni, dok je Slavenu ovo 11. poraz i teško će ovaj tim uspjeti izaći iz zone ispadanja.

Siguran trijumf ostvarila je i ekipa Goražda na svom terenu, a oni su sa 2:0 golovima Tatara i Jazvina bili bolji od Bratstva.

Čapljina je na svom terenu slavila protiv drugoplasiranog Rudara iz Kaknja rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Popović u 70. minuti.

U posljednjem meču je Orašje na svom terenu bilo bolje od Zvijezde iz Gradačca sa 2:1. Rastoka je doveo goste u vodstvo u 16. minuti, izjednačio je Dedić u 26. s bijele tačke, a pobjedu domaćem timu donio je Prgić u 45. minuti.