24

Pobjedom nad Stuttgartom Bayern došao do treće krune u sezoni

U finalu Kupa Njemačke ekipa Bayerna je sa 3:2 savladala Stuttgart u kojem igra naš reprezentativac Vedad Ibišević.

Ibišević je odigrao svih 90 minuta susreta, ali se nije uspio upisati u listu strijelaca. Spomenimo i to da je pri kraju utakmice zaradio žuti karton.

Bayern je poveo u 37. minuti golom Thomasa Mullera iz penala, a deset minuta kasnije Mario Gomez je povisio prednost na 2:0. Nakon pauze Gomez se ponovo upisao na listu strijelaca pogodivši za 3:0, uz asistenciju Mullera.

Stuttgart je došao do svog prvog gola u 71. minuti kada je Martin Harnik poslao loptu u mrežu glavom, uz asistenciju Gotokua Sakaija. Devet miniuta kasnije Harnik je ponovo poentirao smanjivši gol razliku na 3:2.

Utakmica je završena u korist Bavaraca, kojima je ovo treći trofej u ovoj sezoni.