Bundesliga
0

Pobjede Werdera i Bayera

Hat-trickom je Claudio Pizarro odveo sastav iz Bremena do devete pobjede u 26. kolu Bundeslige. Njegov je Werder na svom Weserstadionu pobijedio Hannovera 4-1.

Peruanac je zabio prvi, treći i četvrti gol za domaće, upisao drugi hat-trick u sezoni i (s posljednjim od tri) 15. gol ove sezone u Bundesligi. S Wolfsburgovim Edinom Džekom dijeli četvrto mjesto na listi bundesligaških strijelaca.

Diego je zabio svoj deseti pogodak u sezoni, a također je upisao i šestu asistenciju odigravši za Pizarra kod njegovog prvog pogotka. Kod 1-1, u 61. minuti utakmice, sjajno mu je 11-erac obranio gostujući vratar Enke.

Bayer iz Leverkusena pobijedio je na krilima svojih odličnih napadača Kießlinga i Helmesa Köln u gostima 2-0. Christoph Daum tako na klupi Kölna nije uspio iznenaditi svoj bivši klub.

Kießling je osim gola također iznudio 11-erac za pogodak njemačkog reprezentativca Helmesa uz 11-erca. Bio je to njegov 18. pogodak ove sezone, te se ne drugom mjestu liste strijelaca izjednačio s Vedadom Ibiševićem.

U derbiju začelja Karlsruhe je na svom Wildparku remizirao s Borussijom iz Mönchengladbacha u utakmici bez golova (0-0). Dino Drpić odigrao je svih devedeset minuta za domaće, koji i dalje drže začelje ljestvice.