Kvalifikacije za SP
0

Pobjede SAD-a, Hondurasa i Meksika

Očekivane su pobjede u sedmom kolu sjeverno i srednjoameričkih kvalifikacija za SP upisali nogometaši SAD-a i Hondurasa. Najveći su posao odradili Meksikanci.

Nogometaši Javiera Aguirrea pobijedili su u San Joseu domaće Kostarikance 3-0 te se na taj način izjednačili s njima na diobi trećeg mjesta.

Domaće je načeo Tottenhamov napadač Giovani dos Santos golom u posljednjoj minuti prvog poluvremena. U nastavku je na 2-0 povisio napadač Estudiantesa La Plate Guillermo Franco, da bi sudbinu domaćih zapečatio veznjak Deportiva iz La Coruńe Andres Guardado.

Sjedinjene su Države u Sandyju, država Utah, preokrenule rano vodstvo Salvadoraca za konačnu 2-1 pobjedu, dok su Hondurašani u San Pedro Suli deklasirali goste iz Trinidada i Tobaga 4-1 pobjedom.

Kvalifikacije za SP, CONCACAF zona, 7. kolo:

SAD – Salvador 2-1 (Dempsey 41, Altidore 45 / Castillo 32)

Honduras – Trinidad i Tobago 4-1 (Pavon 20, 28, Guevara 62, Suazo 83 / Baptiste 86)

Kostarika – Meksiko 0-3 (Giovani dos Santos 46, Franco 62, Guardado 70)

Redoslijed: 1. Honduras 13, 2. SAD 13, 3. Meksiko 12, 4. Kostarika 12, 5. Salvador 5, 6. Trinidad i Tobago 5