Prijateljske utakmice
0

Pobjede Reala i Manchester Uniteda, poraz Juvea

Mnogi jaki evropski nogometni klubovi trenutno se nalaze na svojim američkim turnejama gdje se pripremaju za nadolazeću sezonu. U Sjedinjenim Državama su tako, u ovom trenutku, Manchester United, Real Madrid, Juventus.

Manchester United i Real su u subotu navečer upisali nove pobjede, pa je tako Fergusonov sastav bio bolji od Chicago Firea 3-1, dok je tim Josea Mourinha s 2-1 pobijedio Philadelphiju Union.

Manchester je na poluvremenu gubio 1-0, ali je u nastavku okrenuo rezultat i pogocima Rooneya, Silve i Nanija pobijedio 3-1. Callejon i Özil su u prvih deset minuta donijeli Realu prednost od 2-0 protiv Philadelphije koju su održali do kraja, uz jedan primljeni pogodak.

Juventus je, pak, odigrao na tlu SAD-a prijateljski meč protiv lisabonskog Sportinga. Pobijedili su Portugalci 2-1. Djalo je postigao dva pogotka u prvom dijelu za Sporting, dok je počasni gol za Torineze deset minuta prije kraja postigao neuništivi Alessandro Del Piero.

Prijateljske utakmice:

Chicago - Manchester United 1-3 Philadelphia - Real Madrid 1-2 Sporting - Juventus 2-1 DC United - Everton 1-3