Primera
0

Pobjede Mallorce i Espanyola

Mallorca je kao domaćin pobijedila Tenerife s 4-0, a Espanyol kao gost Deportivo s 3-2 u prve dvije utakmice 3. kola u španskom nogometnom prvenstvu.

Ekipa Mallorce može biti vrlo zadovoljna svojim početkom sezone u Primeri. Nakon domaće pobjede protiv Xereza 2-0 i vrijednog boda u gostima kod Villarreala (1-1), Mallorca je pred svojim navijačima demolirala Tenerife s 4-0. Strijelci za domaći tim bili su Suarez, Aduriz, Mosquera i Webo iz penala.

Treba reći da su gosti utakmicu okončali s čak dvojicom igrača manje. U 75. minuti je Luna dobio drugi žuti karton, a u 86. Bertran izravni crveni, skrivivši i jedanaesterac kojeg su domaćini realizirali za uvjerljiv trijumf 4-0. Mallorca je ovom pobjedom privremeno preuzela vrh tabele sa 7 bodova.

Sastav Espanyola nakon uvodna dva poraza je do prvih bodova ove sezone stigao pobjedom u La Coruni protiv Deportiva s 3-2. Strijelci za goste bili su Callejon u 20., Forlin i 43. i Verdu u 54. minuti, pa Deportivu nisu pomogli golovi Adriana u 28. i Nouiouija u 77. minuti.

Primera, 3. kolo:

Mallorca – Tenerife 4-0 (Suarez 17, Aduriz 51, Mosquera 59, Webo 88 – 11 m) Deportivo – Espanyol 2-3 (Adrian 28, Nouioui 77 / Callejon 20, Forlin 43, Verdu 54) Malaga – Racing (20.00) Osasuna – Sevilla (20.00)

Barcelona – Atletico (22.00)

Redoslijed: 1. Mallorca 7, 2. Barcelona 6 (-1), 3. Real Madrid 6 (-1), 4- Valencia 6 (-1), 5. Athletic Bilbao 6 (-1)...