Kvalifikacije za EP
0

Pobjede Izraela, Švedske i Češke

Nakon jedine odigrane kvalifikacijske utakmice grupe F za odlazak na Evropsko nogometno prvenstvo 2012. godine totalno se zamrsila situacija na vrhu tabele.

Izrael je u Tel Avivu pobijedio Gruziju s 1-0, pa tako sada i dalje vrh pripada Grčkoj koja ima 11 bodova. Bod manje imaju Hrvatska i Izrael, a Gruzija dva manje. Bitno je ipak znati da Gruzija i Izrael imaju odigranu utakmicu više.

Junak Izraela u ogledu protiv Gruzijaca je bio Ben Haim koji je u 59. minuti pogodio bliži ugao s desetak metara. Inače, cijela je utakmica prošla u dominaciji Izraelaca, pogotovo do prvog pogotka. Gruzija se, kao i prije tri dana, pokušala obraniti do samog kraja, no uspjela je u svom naumu provođenja bunkera tek sat vremena. Nakon toga gruzijski nogometaši nisu smogli snage za izjednačenje.

U grupi E je Švedska rutinski pobijedila Moldaviju na svom terenu 2-1, makar je u 43. minuti Zlatan Ibrahimović promašio jedanaesterac. Gosti su smanjili na samom kraju utakmice. Češka je, pak, s 2-0 svladala Luksemburg u sklopu grupe I.

Kvalifikacije za EP 2012:

Grupa E

Švedska - Moldavija 2-1 (Lustig 30, Larsson 81 / Frunza 90)

Redoslijed: 1. Holandija 15 bodova (5 utakmica), 2. Mađarska 9 (5), 3. Švedska 9 (4), 4. Moldavija 6 (5), 5. Finska 3 (4), 6. San Marino 0 (5).