Primera
0

Pobjeda Valencije kod Betisa

Nogometaši Valencije nastavljaju s dobrim igrama u domaćem prvenstvu, pa su tako pobjednički okončali gostovanje u Sevilli kod Betisa.

U utakmici 32. kolo Valencia je pobijedila Betis s 2-1 u kojoj nije bilo mnogo prilika, ali su oba sastava sjajno koristila ono malo prilika pred suparničkim vratima.

Posebno je inspirativan bio David Villa koji je postigao oba pogotka za goste, te je sada na ukupno 25 pogodaka u prvenstvu ove sezone. Jedan više od njega ima Samuel Eto'o, napadač Barcelone.

Zanimljivo da je ovo prvi poraz Betisa nakon 21. februara kada su izgubili u Madridu od Reala 6-1! Nakon toga su nanizali dvije pobjede i pet remija.

Čak četiri crvena kartona pokazana su na okršaju Osasune i Malage u utakmici gdje su gosti pobijedili 3-2 i tako se probili do petog mjesta na tabeli.

Čak tri su dobili domaći igrači (Punal u 41., Josetxo u 69. i Vadocz u 89. minuti). Domaćin je vodio 2-1, ali igrački manjak je ostavio traga, te su od 72. do 77. minute primili dva pogotka koja su ih odvela u poraz.

Primera, 32. kolo:

Osasuna - Malaga 2-3 (Plašil 18, Nekounam 34 / Apono 4-11m, Lolo 72, Ballesta 77)

Betis - Valencia 1-2 (Oliveira 87 / Villa 66, 79)

Deportivo - Almeria 2-0 (Verdu 49, Lassad 68)

Barcelona - Sevila (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 78 (-1), 2. Real Madrid 75, 3. Sevilla 57 (-1), 4. Valencia 55, 5. Malaga 50, 6. Villarreal 49 (-1), 7. Atletico Madrid 49 (-1)...