Premiership
0

Pobjeda Tottenhama, Newcastle pred ispadanjem

Odigrane su sve utakmice subotnjeg programa 37. kola engleskog nogometnog prvenstva. Najmanje razloga za zadovoljstvo nakon njih imaju Middlesbrough i Newcastle.

Oni nisu uspjeli iskoristiti prednost domaćeg terena i prijeti im ispadanje.

Middlesbrough je remizirao s Aston Villom 1-1, dok je Newcastle poražen od Fulhama 1-0, te tako obje ekipe o eventualnom ostanku u ligi više ne ovise same o sebi.

Puno više razloga za zadovoljstvo imao je Hull City koji je na gostovanju kod Boltona odigrao 1-1 i tako skočio na 17. mjesto, mjesto u sigurnoj zoni. U posljednjem će kolu Hull kod kuće dočekati ekipa aktualnih prvaka Manchester Uniteda, i pobjeda bi im definitivno osigurala ostanak u najelitnijem rangu engleskog nogometa.

S druge strane, Newcastle će tražiti slamku spasa na gostovanju kod Aston Ville, a Middlesbrough kod West Hama. Teoretske šanse za ostanak u ligi još ima i West Bromwich koji ima još dvije utakmice za odigrati, ali i težak raspored koji mu donosi Liverpool kod kuće ( u nedjelju) i Blackburn u gostima.

Tottenham je 2-1 pobjedom nad White Hart Laneu ostao u konkurenciji za nastup u Europi sljedeće sezone. Poveo je Tottenham preko Jermainea Defoea u 29. minuti, izjednačio je Valerij Božinov u 65. minuti, a sva tri boda Spursima je donio Robbie Keane iz jedanaesterca koji je prethodno izborio Fraizer Campbell, četiri minute prije kraja.

Tottenham uoči posljednjeg kola za sedmoplasiranim Fulhamom, koji drži posljednje mjesto koje vodi u Europu (7.), zaostaje dva boda.