Premijer liga BiH
20

Pobjeda Širokog: Tri velika prekida na Pecari i dva pogotka u mreži Borca

Nogometaši Širokog Brijega su nakon 2 sata i 20 minuta na izuzetno teškom terenu Pecare savladali Borac rezultatom 2:0. Susret u Širokom Brijegu je počeo u 20, a završio se u 22:20 sati.

Odmah na početku susreta, u 13. minuti, desio se prekid zbog toga što je dio svjetala na reflektorima otkazao.

Nakon osam minuta susret je nastavljen, a u 23. minuti Ćorić je matirao Avdukića za vodstvo od 1:0.

U 45. minuti problemi sa reflektorima su se nastavili, te je susret prekinut drugi put. Umjeto devet minuta nadoknade, u prvom poluvremenu se igralo čak 15 minuta više.

U 64. minuti Dujaković je srušio Menala u kaznenom prostoru i Široki je dobio priliku da udvostrući prednost. Ipak, kada se Čabraja spremao da izvede penal, struje je na Pecari u potpunosti nestalo, te se na nastavak susreta čekalo 14 minuta.

Kada je struja ponovo došla na Pecaru, Čabraja je iskoristio penal i postavio konačnih 2:0.