Pobjeda nogometaša Željezničara u Zenici

Sarajevo-x.com
Sa susreta Čelik - Željezničar (Foto: Fotoservis)
U subotu su odigrane prve utakmice nove sezone nogometne Premijer lige BiH.

U derbi susretu 1. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine Željezničar je večeras u Zenici pobijedio ekipu Čelika sa 1:0. Jedini pogodak postigao je Mešanović u 74. minuti. Susret je na stadionu Bilino polje, pred oko 8.000 gledalaca, sudio Radoslav Vukasović iz Trebinja.

Olimpik - Modriča (Foto: Fotoservis)
U drugom večerašnjem susretu Olimpik i Modriča su u Sarajevu na stadionu Grbavica odigrali neriješeno 2:2 (1:1). Gosti su došli u vodstvo u 28. minuti golom Vasiljevića, a na 1:1 je poravnao Kurto u 43. minuti. U 74. minuti Stajić je ponovo doveo Modriču u vodstvo, a konačnih 2:2 postavio je Spalević u 90. minuti.

Rezultati 1. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Laktaši - Borac 0:2 Leotar - Rudar 1:0 Zvijezda - Zrinjski 2:0 Velež - Travnik 5:0 Čelik - Željezničar 0:1 Olimpik - Modriča 2:2

U nedjelju u 20.00 sati igraju Sarajevo - Sloboda.

Susret Široki Brijeg - Slavija je odgođen.