Serie A
14

Pobjeda Juventusa na krilima Ronalda, Milan remizirao protiv Sassuola

Nogometaši Juventusa pobijedili su Allianzu u okviru 16. kola Serije A ekipu Udinesea rezultatom 3:1 i tako najavili izlazak iz mini krize u koju su zapali posljednja dva kola.

Već u devetoj minuti meča Ronaldo je doveo Staru damu u vodstvo, a sjajni Portugalac je potom na asistenciju Higuaina udvostručio prednost.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Bonucci koristi dodavanje Demirela i donosi Juventusu uvjerljivo vodstvo 3:0 na poluvremenu.

I u nastavku susreta gledali smo odličnu utakmicu s mnogo prilika, a istakli su se oba golmana Buffon i Musso s nekoliko sjajnih intervencija.

Ipak, u četvrtoj minuti sudijske nadoknade Udinese stiže do počasnog pogotka, a strijelac je bio Pussetto.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić nije igrao za Juventus zbog skupljenih žutih kartona.

Juventus je prvi na tabeli Serije A s bodom više od drugoplasiranog Intera, koji svoju utakmicu igra večeras u gostima kod Fiorentine, dok je Udinese na 17. poziciji.

Milan je odigrao utakmicu bez pogodaka sa Sassuolom i tako pokvario dojam nakon dvije vezane pobjede, dok je Atalanta poražena kod Bologne rezultatom 2:1.