Prijateljske utakmice
0

Pobjeda Barcelone, Villarrealova lekcija Tottenhamu

Nogometaši Barcelone, nogometni prvaci Španjolske, bez većine su najkvalitetnijih prvotimaca započeli predsezonsku seriju utakmica gostovanjem u Oslu kod Valerenge.

Pred 18.000 ljudi na stadionu Ullevaal igrači Josepa Guardiole slavili su pobjedu 4-2. Strijelci dvaju golova bili su prvotrimci Maxwell i Keita, a u drugom je poluvremenu zaigrao i Zlatan Ibrahimović.

Iste sreće nisu bili nogometaši Tottenhama, koji su na svom White Harte Laneu teško stradali od španjolskog Villarreala izgubivši 4-1. Hat-trick je za goste zabio raspoloženi 23-godišnji Talijan Giuseppe Rossi, a četvrti je pogodak, u 86. minuti, postigao Marco Ruben. Meksički je reprezentativac Giovani dos Santos na 2-1 smanjio pogotkom u 56. minuti.

Treći je gol Rossi zabio nakon što je njegova lopta pogodila Vedrana Ćorluku promijenivši smjer i prevarivši Heurelha Gomesa.

Prijateljske nogometne utakmice:

Valerenga – Barcelona 2-4 (Singh 15-11m, Zajic 65 / Victor Sanchez 13, Maxwell 35, Martinez 51, Keita 64) Tottenham – Villarreal 1-4 (Dos Santos 56 / Rossi 22, 32, 7-0, Ruben 86)