0

Playoff Evropske lige: Grasshoppers izgubio od Fiorentine, Hajrović igrao do 82. minute

Grasshoppers je u prvoj utakmici playoffa Evropske lige na svom terenu poražen od Fiorentine, a talijanska ekipa je slavila rezultatom 2:1.

Ekipe su na terenu bile poprilično ravnopravne tokom cijelog susreta. Fiorentina je povela u 13. minuti golom Juana Cuadrada, a asistent je bio Gonztalo Rodriguez. Drugi gol gostima je poklonio Stephane Grichting u 46. minuti postigavši autogol.

Igrala se 64. minuta kada je Anat Ngamukol smanjio vodstvo Fiorentine nakon asistencije Michaela Langa. No, bilo je to sve što su domaći mogli učiniti u ovom susretu. Viola je pobijedila rezultatom 2:1 i tako napravila ogroman korak ka grupnoj fazi Evropske lige.

Bh. reprezentativac Izet Hajrović je za švicarsku ekipu igrao do 82. minute. Imao je jednu priliku u 40. minuti, ali nije pogodio.

Ostali rezultati prvih utakmica playoffa Evropske lige:

Aktobe - Dynamo Kiev 2:3 Din. Tbilisi - Tottenham Hotspur 0:5 FK Karabakh - Eintracht Frankfurt 0:2

Jablonec - Real Betis 1:2 Kuban Krasnodar - Feyenoord 1:0 Atromitos - AZ Alkmaar 1:3 FC Minsk - Standard Liege 0:2 Maccabi Haifa - Astra Giurgiu 2:0 Esbjerg fB - Saint Etienne 4:3 Molde - Rubin Kazan 0:2 Nomme JK Kalju - Dnipro 1:3 Salzburg - Zalgiris Vilnius 5:0 St.Gallen - Spartak Moscow 1:1 Kukesi -Trabzonspor 0:2

Apollon Limassol - Nice 2:0 Elfsborg - FC Nordsjælland 1:1 FH Hafnarfjordur - Genk 0:2 Pandurii - Braga 0:1 Tromsø - Besiktas 2:1 Swansea City - Petrolul Ploiesti 5:1 Chernomorets O. - Skenderbeu 1:0 Partizan Beograd - Thun1:0 Rijeka - VfB Stuttgart 2:1 Vojvodina - FC Sheriff 1:1 Udinese - Liberec 1:3

Zulte-Waregem - APOEL Nicosia 1:1 Rapid Wien - Dila Gori 1:0 Estoril - FC Pasching 2:0 Sevilla - Slask Wroclaw 4:1