Liga za prvaka
675

Plavi slavili u Bijeljini: Zeba vratio Željezničar na prvo mjesto

(Foto: Edna Sadžak, fkzeljeznicar.ba)
Nogometaši Željezničara pobijedili su u Bijeljini u okviru 5. kola Lige za prvaka ekipu Radnika rezultatom 1:0.

Plavi su u prvom poluvremenu imali inicijativu, a na prvu veliku šansu čekalo se do 24. minute. Udarac Zakarića bio je izblokiran nakon gužve u šesnaestercu, a zatim se Boccaccini nije snašao pred golom domaćih.

Sedam minuta kasnije Marković je pogodio stativu nakon ubačaja Stojanovića, a i Radnik je imao veliku šansu pred odlazak na odmor. Vasić je pobjegao odbrani Željezničara, šutirao sa distance, ali je lopta otišla pored gola.

Obradović je u 57. minuti imao nevjerovatan promašaj. Zeljković je ubacio, a napadač Radnika je sa četiri metra pogodio Kjosevskog.

Imali su domaći još jednu veliku šansu nakon odlične akcije, ali je Đurić pogodio prečku.

Ubrzo je uslijedila kazna za promašaje sa druge strane. Na odbijenu loptu natrčao je Zeba te pogodio mrežu Lučića sa vrha šesnaesterca za prednost Plavih, ali i konačan rezultat utakmice.

Inače, Željo je kraj meča dočekao sa deset igrača jer je zbog žestokog starta u 68. minuti isključen Stanić.