14

Plavi sa Grbavice rutinski u Bijeljini, Mladost zakovana za dno

Piše: A. D.
Željezničar je rutinski ostvario važnu pobjedu nad Mladosti iz Velike Obarske u Bijeljini rezultatom 3:0. Plavi su tako došli na diobu drugog mjesta sa mostarskim Zrinjskim, dok je Mladost ostala zakovana za dno tabele sa svega šest bodova.

Prvi je do pogotka mogao Riad Bajić koji se u 23. minutu sapleo u kaznenom prostoru domaćina. Pet minuta kasnije gosti su tražili jedanaesterac nakon starta na Seadu Bučanu, ali se arbitar nije oglasio.

U 37. minutu nadomak pogotku je Ekdar Hasanović, ali je golman Mičić spasio Mladost. Dva minuta kasnije Željezničar je pogodio prečku domaćeg gola, nakon što je najsnalažljiviji u kaznenom prostoru bio Argentinac Varea.

Bio je to nagovještaj vodstva Želje koje je uslijedilo u 42. minutu. Mladi Kerim Memija pogodio je nakon odličnog solo prodora. Mladost je mogla izjednačiti dva minuta kasnije, ali je grešku Antolovića ispravio Kosorić koji je loptu izbio sa gol linije. U posljednjem minutu prvog poluvremena Željo dolazi do drugog pogotka, a strijelac je bio Riad Bajić nakon asistencije Seada Bučana.

U nastavku je najbliži pogotku bio Bajić nakon centaršuta Zeljkovića, ali se nije najbolje snašao pred domaćim golom. Isti igrač pet minuta kasnije iz dobre situacije šutirao je visoko preko gola. Željo ipak dolazi do trećeg pogotka u drugom minutu sudijske nadoknade, a strijelac je bio Damir Sadiković.

U posljednjem susretu 12. kola danas od 17 sati igraju Borac i Sloboda.

1. Široki Brijeg 12 8 3 1 24:9 27
  2. Zrinjski 12 8 2 2 19:5 26
  3. Željezničar 12 8 2 2 23:12 26
  4. Olimpic 12 7 3 2 23:13 24
  5. Sarajevo 12 6 5 1 26:10 23
  6. Velež 12 5 4 3 15:9 19
  7. Borac 11 6 2 3 11:12 17 (-1)
  8. Slavija 12 4 4 4 14:12 16