40

Pjanićeva Roma slavila minimalnim rezultatom protiv Fiorentine

Miralem Pjanić
U okviru 34. kola italijanske Serie A Roma je savladala Fiorentinu minimalnim rezultatom 1:0 u gostima. Strijelac pobjedničkog gola bio je Nainggolan.

Tim našeg reprezentativca Miralema Pjanića, AS Roma, imao je zlatnu priliku kada je Gervinho dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao prema golu, ali lopta odlazi desno.

U 26. minuti Roma je povela golom Nainggolana koji je primio odličan pas i došao sam do golmana. Šutirao je nisko u lijevi ugao i pogodio. Bilo je to 1:0 za gostujuću Romu.

Fiorentina je pokušala uzvratiti u 71. minuti kada je Savić dočekao loptu iz slobodnog udarca i precizno pucao unutar šesnaesterca, ali je lopta prošla iznad prečke.

Nainggolan je pokušao povećati vodstvo Rome u 88. minuti, ali je vrlo loše naciljao. Rezultat je do kraja utakmice i Roma je slavila 1:0.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić igrao je svih 90 minuta.