Le Championnat
0

Pjanićev Lyon preskočio Bordeaux na vrhu

Nogometaši Lyona slavili su na gostovanju kod Lensa na Felix Bollaert stadionu 2-0 u 8. kolu Le Championnata i tako preuzeli vrh tabele.

Mrežu domaćina načeo je Sidney Gouvu već u 6. minuti snažnim udarcem izvana u desni gornji ugao, a pobjedu je zapečatio Kim Källstrom u 78. minuti.

Kažimo i da je Lens u 36. minuti propustio realizirati jedanaesterac kod vodstva Lyona 1-0. Udarac Yohana Demonta bio je neprecizan, te je otišao pokraj lijeve stative.

Lyonu, za kojeg igra bh. reprezentativac Miralem Pjanić koji se u ovom susretu nije uspio upisati u listu strijelaca, je ovo bila šesta ovosezonska pobjeda, te je on nakon osam kola jedina neporažena momčad u francuskom prvenstvu.

Le Championnat, 8. kolo:

Lens – Lyon 0-2 (Govou 6, Källstrom 78) Grenoble – Montpellier 2-3 (Ljuboja 47, Dieuze 90 / Montano 3, Džodić 13, 49) Nice – Valenciennes 3-2 (Saada 67, Echouafni 73, Samassa 77-ag / Samassa 40-11m, Sanchez 51) PSG – Nancy 1-1 (Sessegnon 18 / Hadji 14)

Rennes – Auxerre 0-1 (Pedretti 17) St. Etienne – Bordeaux 3-1 (Fernandez 8, Ilan 29, Payet 90 / Jussie 69-11m) Sochaux – Le Mans 1-0 (Martin 78)

1. Lyon 8 6 2 0 15-5 20
  2. Bordeaux 8 6 1 1 16-6 19
  3. Montpellier 8 5 2 1 15-9 17
  4. Marseille 7 4 2 1 12-7 14
  5. PSG 8 3 4 1 13-9 13
  1. Rennes 8 3 3 2 12-6 12
  2. Monaco 7 4 0 3 9-8 12
  3. Nancy 8 3 2 3 13-11 11