Serie A
85

Pjanić zbog povrede napustio teren, Napoli srušio očajni Juventus

Nogometaši Napolija pobijedili su na San Paolu u okviru 21. kola Serije A ekipu Juventusa rezultatom 2:1, a meč je obilježila i povreda bh. reprezentativca Miralema Pjanića.

Naš veznjak je dobio udarac od Diega Demmea i od tada se kretao s poteškoćama sve do 50. minute kada je bilo jasno da ne može nastaviti utakmicu. Umjesto njega je ušao Rabiot, a nakon detaljnijih pretraga poslije utakmice znat će se i stepen Pjanićeve povrede.

Ova utakmica bila je prekretnica za Napoli koji je u derbi ušao s tri uzastopna poraza, dok je Stara dama prekinula niz od pet zaredom ostvarenih trijumfa.

Obje ekipe u prvom poluvremenu nisu oduševile, a pogotovo se to odnosi na goste koji nisu uputili niti jedan šut u okvir Napolijevog gola. Najbolju priliku za domaće propustio je Rui, čiji je šut prozujao iznad prečke.

Juventusova igra nije bila bolja ni u nastavku meča, pogotovo nakon Pjanićevog izlaska iz igre, a Napoli je u vodstvo došao u 63. minuti kada je Zielinski odbijenu loptu poslao u mrežu. Igra se potom primirila sve do posljednje četiri minute kada je Insigne udvostručio prednost Napolija, a potom je Ronaldo postavio konačnih 2:1

Juventus je i dalje prvi na tabeli Serije A s tri boda više od drugoplasiranog Intera, dok je Napoli skočio na 10. mjesto.