Pojavio se snimak
0

Pjanić je još pod suspenzijom, ali se danas vratio na teren i odmah postigao gol

D. P.
Pjanić je čekao na pogodak više od mjesec dana (Foto: Screenshot)
Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić zaigrao je nakon više od mjesec dana pauze u Kupu Ujedinjenih Arapskih Emirata za svoj Al Sharjah.

Pjanić je dobio tri utakmice suspenzije zbog direktnog crvenog kartona 25. decembra. Od tada nije igrao u ligi i odradio je dvije utakmice suspenzije, ali je imao pravo nastupa danas u Kupu UAE-a.

Povratak na teren obilježio je na najbolji mogući način. Postigao je drugi gol u utakmici na gostovanju Al Nasru i tako zapečatio sudbinu domaćina u borbi za četvrfinale Kupa.

Prvo je Caio doveo goste u vodstvo u 57. minuti, da bi Pjanić pogodio s bijele tačke u 73. minuti i tako, najvjerovatnije, odveo svoj tim u narednu rundu takmičenja.

To je četvrti gol za Pjanića otkako je ljetos prešao u Al Sharjah. Dodao je i tri asistencije.

Do kraja meča Al Nasr je uspio samo smanjiti rezultat na konačnih 1:2. Tako je Pjanić sa svojim timom prošao u četvrtfinale Kupa UAE-a.

Zanimljivo, ovaj duel bio je i bh. derbi u Emiratima. Protiv Pjanića svih 90 minuta igrao je Samir Memišević.