Serie A
20

Pjanić izborio penal, Juventus neplanirano kiksao na gostovanju kod Leccea

Ekipa Juventusa remizirala je na gostovanju kod Leccea u meču 9. kola italijanske Serije A rezultatom 1:1.

U prvom poluvremenu Juventus je bio tim koji kontroliše loptu, ali se Lecce odlično branio i nije dopuštao gostima iz Torina da stvaraju previše šansi. Gol Alexa Sandra iz 15. minute poništen je zbog ofsajda, a najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Bernardeschi kada nije uspio pogoditi.

Na početku drugog poluvremena, Juventus stiže u vodstvo. Pjanić je izborio penal nakon što je srušen na ivici kaznenog prostora, a siguran realizator je bio Dybala koji pogađa za 0:1.

Samo pet minuta nakon toga, Matthijs de Ligt je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija je svirao novi penal, a siguran realizator bio je Marco Mancosu koji pogađa za poravnanje.

Ubrzo nakon toga trener Juventusa Maurizio Sarri zbog povrede je morao izvesti Pjanića iz igre, a do kraja meča Stara dama je imala dvije izgledne prilike, no nije uspjela doći do pobjede i tri boda. Treba reći da u ovom meču za Juventus nije igrao ni Cristiano Ronaldo, što se svakako osjetilo u igri Stare dame.