Pripremna utakmica
94

Pjanić igrao poluvrijeme u remiju Barcelone sa španskim četvrtoligašem

Miralem Pjanić (Foto: Twitter)
Nogometaši Barcelone odigrali su neriješeno 1:1 u prijateljskoj utakmici na gostovanju kod španskog četvrtoligaša Olota.

Katalonce je u vodstvo doveo Aubameyang i to na asistenciju golmana Ter Stegena.

Međutim, Olot je u posljednjoj minuti prvog poluvremena izjednačio golom Amagata iz penala. U nastavku utakmice nije bilo pogodaka pa se i rezultat nije mijenjao.

Barcelona je utakmicu počela u sastavu: Ter Stegen, Valle, Marmol, Casas, Dest, Torre, Nico, Kessie, Ezzalzouli, Aubameyang i Akhomach.

Xavi je na poluvremenu napravio devet izmjena, a među igračima koji su ušli bio je i bh. reprezentativac Miralem Pjanić.

Osim njega igrali su još Riad, Pena, Collado, Balde, Pedri, Fati, Aranda, Casado i Blanco.

Barca će do početka prvenstva odigrati još nekoliko prijateljskih utakmica, a rivali će im biti Inter Miami, Real Madrid, Juventus, New York Red Bulls i U.N.A.M.