210

Pjanić i Ronaldo pogodili za pobjedu Juventusa protiv Bologne

E. B.
Nogometaši Juventusa savladali su Bolognu u osmom kolu italijanske Serie A.

Stara dama je u Torinu slavila rezultatom 2:1 i na taj način zabilježila sedmu pobjedu u prvenstvu ove sezone.

Juventus je poveo u 19. minuti kada je Ronaldo nakon solo prodora šutirao silovito iskosa sa desne strane i postigao svoj 701. pogotka u karijeri.

Bologna je izjednačila u 26. minuti kada je nakon duge akcije Danilo postigao eurogol za 1:1.

Pogodak za pobjedu Juventusa postigao je Miralem Pjanić u 54. minuti.

Lopta je dugo bila pred golom gostiju, a na kraju je stigla uz dosta sreće do Pjanića koji šutira iz prve i matira Skorupskog za konačnih 2:1.

Igrači Bologne su u 90+3. minuti tražili penal nakon što je De Ligt igrao rukom u svom kaznenom prostoru, no arbitar Irrati nije ni želio pogledati snimak sporne situacije, a minutu kasnije Santander je najprije pogodio prečku, a u nastavku akcije je njegov udarac makazicama maestralno odbranio Buffon.