Serie A
7

Pjanić asistirao za slavlje Juventusa u Bologni, Atalanta pobjedom došla na četvrto mjesto

Današnjim utakmicama u Bologni i Bergamu počelo je posljednje kolo italijanske Serie A.

Bologna je na Renato Dall'Ari dočekala novog.starog prvaka Juventus, a susret je završen pobjedom gostiju rezultatom 2:1. Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, početkom drugog se prvo zatresla mreža gostiju. Okwonkwo je asistirao Taideru koji matira Audera za vodstvo Atalante rezultatom 1:1.

Juventus je izjednačio preko Dybale u 70. minuti susreta. Nakon što je Higuain neometan sa deset metara šutirao pravo u Da Costu, na odbijenu loptu natrčao je Argentinac i pogodio za 1:1. Konačnih 2:1 postavio je talentovani tinejdžer Kean u 90+4. minuti meča. Miralem Pjanić je susret počeo na klupi za rezervne igrače, a u igru je ušao u 56. minuti umjesto Marchisija.

Atalanta je s minimalnih 1:0 savladala Chievo i, barem privremeno, preskočila Lazio i zasjela na četvrto mjesto na tabeli. Pobjedonosni pogodak za Atalantu postigao je Gomez u 52. minuti na Cristanteovu asistenciju. Ervin Zukanović je susret odgledao sa klupe za rezervne igrače domaće ekipe.

Lazio sutra gostuje u Crotoneu kojem pobjeda očajnički treba za opstanak.