Serie A
3

Pisacane golom u 93. minuti donio pobjedu Cagliariju protiv Milana

Nogometaši Cagliarija pobijedili su u posljednjem kolu Serije A ekipu Milana rezultatom 2:1.

Rossoneri su prošlosedmičnom pobjedom nad Bolognom osigurali šestu poziciju i plasman u Evropsku ligu, dok je Cagliari bez niza važnih igrača dočekao današnju posljednj uutakmicu sezone.

U prvom poluvremenu viđen je dobar nogomet u kojem su gosti dominirali, ali najviše zahvaljujući golmanu Croste nisu stigli do gola.

Cagliari je s druge strane bio znatno konkretniji, a već u šestoj minuti Ionita je pogodio prečku.

Desetak minuta kasnije domaći dolaze i do vodstva kada je Joan Pedro pogodio na asistenciju Borriella.

Gotovo preslikano je bilo i drugo poluvrijeme, a veliku priliku za izjednačenje propustio je Bacca promašivši penal u 63. minuti.

Devet minuta kasnije sudija Abisso je dosudio još jedan penal za Milan, a ovaj put Lapadula je bio precizan s bijele tačke za 1:1.

I kada su svi očekivali kraj meča i podjelu bodova, Pisacane je u 93. minuti donio tri boda domaćoj ekipi.

Inače, petnaest minuta kasnije Paletta je zaradio drugi žuti karton pa su Rossoneri meč okončali s igračem manje.

Cagliari je s novom pobjedom preskočio Sassuolo i Udinese te je sada na 11. mjestu Serije A, dok je Milan na šestoj poziciji.