S velike udaljenosti
58

Pidro postigao spektakularan prvijenac u Americi pa ubrzo zaradio isključenje

Trenutak kada je Pidro uputio udarac (Foto: Screenshot)
Nogometaši St. Louis City 2 pobijedili su rano jutros na gostovanju u američkoj MLS Next Pro ligi ekipu San Jose Earthquakes II rezultatom 5:2, a utakmicu je obilježio i fantastičan pogodak bh. internacionalca Selmira Pidre.

Naime, šest minuta prije odlaska na odmor kod rezultata 0:1 (Watts, 7. minut) izvodio se korner za goste.

Golman je uspio izboksovati loptu koja je na kraju došla do Pidre na gotovo 30 metara od gola.

Bivši bek Sarajeva je bez imalo razmišljanja zahvatio loptu volejom i uputio silovit udarac. Lopta je završila u mreži pored nemoćnog golmana.

Fanovi ovog američkog kluba koji će naredne godine debitovati u MLS-u bili su oduševljeni prvim pogotkom našeg igrača pa su ga zasuli komplimentima na društvenim mrežama.

Ipak, Pidro je pokvario dojam samo sedam minuta kasnije budući da je dobio direktan crveni karton.

St. Louis City 2 se nalazi na drugom mjestu Zapadne konferencije razvojne lige s bodom manje od vodećeg Tacoma Defiancea, dok je drugi tim San Josea na sedmoj poziciji.