0

Piatti donio pobjedu Espanyolu u gostima kod Malage

Fudbaleri Espanyola ostvarili su veliku pobjedu na gostovanju kod Malage, a strijelac jedinog gola bio je Pablo Piatti.

Prvo poluvrijeme bilo je fantastično sa bezbroj prilika s obje strane, ali i jedan postignut gol.

Malaga je furiozno krenula i stvorila tri velike prilike u prvih 17 minuta utakmice. Prvo je Santos dobro šutirao, ali je lopta otišla iznad prečke. Potom je Lopez prekrasno odbranio šut Juanpija, a golman Espanyola izmamio je aplauze i intervencijom kada je odbranio udarac agilnog Santosa.

I kako to uglavnom bude, Espanyol u sljedećem napadu kažnjava sve promašaje domaćih. Reyes je asistirao Piatti koji je sa velike udaljenosti poslao loptu u mrežu iznenađenog Kamenog.

Malaga je ponovo zaprijetila preko Demichelisa, ali je lopta otišla iznad gola. Gosti su mogli da udvostruče predost u 32. minuti. Ipak, Kameni se vrhunski reagovao i odbranio šut Jurada pa se na odmor otišlo sa prednošću Espanyola od 1:0.

Domaći su u nastavku pokušavali svim silama doći do izjednačenja, ali beuspješno. Redom su prilike promašivali Juanpi, Camacho i Charles.

Espanyol je nakon ove pobjede napredovao za jednu poziciju i sada su osmoplasirani tim La Lige, dok je Malaga ostala na 14. mjestu.